Размер шрифта
A- A+
Межбуквенное растояние
Цвет сайта
A A A A
Изоображения
Дополнительно

План социальной, воспитательной и идеологической работы

на первое полугодие 2020/2021 учебного года

Час правядзення

Мерапрыемствы

Класы

Месца правядзення

Адказныя

01.09

Святочная  лінейка, прысвечаная  пачатку навучальнага года.

1-10

Двор школы

Вітупарэнка І.І.

Раманенка Я.А.

 “Я вырос здесь, и край мне этот дорог” (урок ведаў)

1-10

Кабінеты школы

Кл. кіраўнікі

 

“Я гэты край Радзімаю заву” (кніжная выстава)

1-10

Бібліятэка

Езэпчук Т.П.

01.09

Мерапрыемствы ў рамках адзінага дня бяспекі

1-10

Кабінеты школы, групы

Кл.кіраўнікі,

выхавацелі

04.09

Спартландыя, прысвечаная пачатку навучальнага года.

1-11

Стадыён, спартыўная зала

Кардакоў А.В.,

Машко А.С.,

педагагічны калектыў

05.09

субота

Дзень здароўя, прысвечаны Дню энергіі

1-10

стадыён

Кардакоў А.В

педкалектыў

“Краіна бяспекі” (гульня-разведка)

5-10

стадыён

Раманенка Я.А.

01.09-07.09

Тыдзень  бяспечнасці дарожнага руху “Бяспечная дарога  ў школу”(па асобным плане)

1-10, дашкольнікі

Кабінеты школы, групы

Машко А.С.

Настаўнікі АБЖ

Кл. кіраўнікі

выхавацелі

07.09-12.09

Тыдзень здароўя і спорту (па асобным плане)

1-10

Стадыён

Кардакоў А.В.

Машко А.С.

Кл. кіраўнікі

выхавацелі

07.09-16.09

Піянерская дэкада, прысвечаная 30-годдзю ГА “БРПА” (па асобным плане)

2-8

Кабінеты школы

Раманенка Я.А.

04.09-09.09

Зборы піянерскіх атрадаў “Размяркуем абавязкі”

5-8

Кабінеты школы

Раманенка Я.А.

Кл. кір.

10.09-10.10

Месячнік суіцыдальных паводзін

(па асобным плане)

1-10

Кабінеты школы

Басалай В.М.

Кл. кір.

выхавацелі

12.09

субота

Асенні крос

1-10

стадыён

Кардакоў А.В.

педкалектыў

Верасень-кастрычнік

“Збяры макулатуру – захавай дрэва” (акцыя)

1-11

 

Раманенка Я.А.

Кл. кіраўнікі

Верасень-снежань

“Зрабі свет чысцей!” (удзел у районным этапе рэспубліканскай акцыі ГА “БРПА”)

5-8

 

Раманенка Я.А.

13.09

-“Дзень нараджэння БРПА”(збор дружыны, прысвечаны Дню нараджэння піянерскага аб’яднання)

5-8

Калідор школы

Раманенка Я.А.

14.09-21.09

Тыдзень Міру “Мы за мір” (па асобным плане)

1-10 дашкольнікі

Кабінеты школы, групы

Раманенка Я.А.

Басалай В.М.

Кл. кіраўнікі

Выхавацелі

14.09

“Аб кніжках і бібліятэках” (гульня-віктарына)

2-3

бібліятэка

Езэпчук Т.П.

19.09

субота

Гульні з элементамі футбола

1-10

стадыён

Кардакоў А.В.

“Хочам пад мірным небам жыць…”  (прэзентацыя)

5-10

каб.№304

Раманенка Я.А.

- Паседжанне дзіцячай палаты РС ГА “БРПА”

5-9

ЦДАДЗіМ г.Бяроза

Раманенка Я.А.

“Увесь свет у тваіх руках” (кніжная піраміда) 

5-6

бібліятэка

Езэпчук Т.П

21.09-26.09

Адзіны бацькоўскі дзень “Школа – сям’я – суб’екты прафілактыкі: партнёрства дзеля дзіцяці”

 

актавая зала, кабінеты школы

Адміністрацыя, кл. кіраўнікі, выхавацелі

21.09

“Увесь свет у тваіх руках” (кніжная піраміда)

5-6

бібліятэка

Езэпчук Т.П.

23.09-06.11

“Энэргамарафон – 2020” (удзел у раённым этапе рэспубліканскага конкурсу)

1-10

Кабінеты школы, групы

Кл. кіраўнікі

выхавацелі

24.09

Адзіны дзень інфармавання “ШАГ”

8-10

Кабінеты школы

Кл. кіраўнікі

21.09-26.09

Тыдзень прафілактыкі шкодных звычак ( па асобным плане)

1-10 дашкольнікі

Кабінеты школы, групы

Басалай В.М.

Кл. кіраўнікі

Выхавацелі

26.09

субота

“Царства шкодных і карысных звычак” (падарожжа)

1-4

каб.№205

Мізэрнік Г.І.

Раённыя спаборніцтвы “Асенні крос”

5-10

г. Бяроза

Кардакоў А.В.

“Шкодныя звычкі і як з імі змагацца” (клуб зносін)

5-11

каб.№201

Басалай В.М.

“Самазнішчэнне” (выстава-ілюстрацыя)

6-10

бібліятэка

Езэпчук Т.П.

“Шкодныя звычкі: як можна пазбавіцца ад кожнай” (круглы стол)

7-10

каб.№304

педагог-арганізатар Раманенка Я.А.

«Як наркотык уплывае на мозг чалавека?» (відэалекторый) 

7-8

каб.№201

Педагог сацыяльны Басалай В.М.

верасень

Удзел у раённым этапе рэспубліканскага конкурсу “Упрыгожым Беларусь кветкамі”

5-11

г. Бяроза

Мшар Я.А.

На працягу месяца

Акцыя “Ветэран жыве побач”

5-11

Дамы ветэранаў

Раманенка Я.А.

Кл. кір.

На працягу месяца

Аперацыя “Абеліск”

5-8

Сквер. аг. Сігневічы

Раманенка Я.А.

Кл. кір.

На працягу года

“Я-грамадзянін Беларусі” (удзел у мерапрыемствах у межах рэспубліканскай акцыі)

8-9

школа

Раманенка Я.А.

Кл. кіраўнікі

Макоўчык Я.А.

01.10-31.10

Месячнік прафесійнай арыентацыі  “Твой прафесійны выбар” (па асобным плане)

1-10 дашкольнікі

Кабінеты школы, групы

Басалай В.М

Вітупарэнка І.І.

Макоўчык А.В.

Ахрэмук Л.М.

Машко Ж.В.

Раманенка Я.В.

Кл. кіраўнікі

Выхавацелі

Кастрычнік-студзень

“Імгненні турыстычнага сезону” (удзел у раённым конкурсе на лепшы фотаздымак)

5-10

 

Раманенка Я.А.

кастрычнік

“Што? Дзе? Калі?

8-10

г.Бяроза

Раманенка Я.А.

Макоўчык А.В.

01.10

“Паштоўка” (акцыя да Дня пажылых людзей)

5-11

Дамы пажылых людзей

Раманенка Я.А.

Кл. кіраўнікі

02.10

“Віншуем Вас” (акцыя)

5-11

Дамы ветэранаў педагагічнай працы

Раманенка Я.А.

Кл. кіраўнікі

 

02.10

“Са святам, дарагія настаўнікі” (святочная праграма, прысвечаная Дню настаўніка)

5-11

Актавая зала

Раманенка Я.А.

Чыж С.А.

02.10

Дзень самакіравання

8-10

Кабінеты школы, групы

Раманенка Я.А.

03.10

субота

“Падарунак настаўніку” (творчая майстэрня)

1-4

каб.№206

Дышко Я.В.

Шматбор’і дапрызыўніка

8-9

спартыўная зала

Кардакоў А.В.

“Мыслім крэатыўна” (супертрэнінг)

5-11

каб.№303

Машко Ж.В.

“Я-будучы педагог, або што трэба ведаць аб прафесіі” (інтэлектуальная гульня)

8-10

каб.№304

Раманенка Я.А.

педагог-арганізатар

05.10

“Вясёлыя старты”

1-4

стадыён

Машко А.С.

09.10

“Чысты школьны двор” (акцыя)

1-10

Тэрыторыя школы

Кл. кіраўнікі, намеснік па АХР

23.10-09.11

“Вясёлкавы калейдаскоп”, “Калядная зорка” (удзел у раённай выставе дэкаратыўна-прыкладнога мастацтва )

5-10

г.Бяроза

Мшар Я.А.

Мароз А.В.

09.10

“Уважая всякую жизнь” (гадзіна экалогіі)

5-9

бібліятэка

Езэпчук Т.П.

10.10

субота

“Фізкульт-ура! У госці да нас прыйшла гульня!” (гульня)

1-4

каб.№204

Мароз А.В.

Шматбор'і дапрызыўніка (раённыя спаборніцтвы дапрызыўнай моладзі па праграме " Абаронца Айчыны»)

8-9

г. Бяроза

Кардакоў А.В.

“Дзень здароўя з усмешкай” (забаўляльная гадзіна)

5-11

каб.№302

Шакаліда А.В.

“Я ведаю сваю матулю” (гульня-квэст)

5-10

каб.№304

Раманенка Я.А.

педагог-арганізатар

12.10

“Падарожжа па Беларусі” (краязнаўчы часопіс)

1-4

бібліятэка

Езэпчук Т.П.

13.10

“Гісторыя і традыцыі акцябрат” (гутарка)

2

каб.№203

Раманенка Я.А. Дышко Я.В.

12.10-17.10

Тыдзень маці (па асобным плане)

1-10, дашкольнікі

Кабінеты школы, групы

Раманенка Я.А.

Кл.кір.

выхавацелі

14.10

Свята “Пакроў” і  “Дзень маці”

выхавнцы

Актавая зала

Юркевіч Т.К.

Чыж С.А.

23.10

Удзел у раённай алімпіядзе па фінансавай грамаце

10

СШ №3 г.Бяроза

Скарына А.І.

17.10

субота

“Хачу! Магу! Патрэбна!”(калейдаскоп прафесій)

1-4

каб.№205

Мізэрнік Г.І.

 “Мая будучая прафесія” (вусны часопіс)

5-11

каб.№306

Кухарчук В.В.

Шматбор'і дапрызыўніка (раённыя спаборніцтвы дапрызыўнай моладзі па праграме " Абаронца Айчыны»)

8-9

г. Бяроза

Кардакоў А.В.

“Формула прафесіі” (прэзентацыя-дыялог)

8-10

бібліятэка

Езэпчук Т.П

“Тэмперамент і выбар прафесіі” ( трэнінгавы занятак)

9-10

каб.№201

Басалай В.М.

педагог сацыяльны

Дзень прафесійнай арыентацыі

9

СШ №3 г.Бяроза

Раманенка Я.А.

“Пад крылом самалёта” (удзел у раённых спаборніцтвах)

5-10

Г.Бяроза

Машко А.С.

22.10

Адзіны дзень інфармавання “ШАГ”

8-10

Кабінеты школы

Кл. кіраўнікі

24.10

субота

“Думай перад, а не пасля…” (гадзіна зносін)

1-4

каб.№206

Дышко Я.В.

Унутрышкольныя спаборніцтвы па настольным тэнісе

5-10

спартыўная зала

Кардакоў А.В.

“Я паважаю чужыя правы!” (інтэлектуальныя гульня)

5-10

каб.№304

Раманенка Я.А.

“Я і закон” (інтэрактыўная гульня)

9-10

каб.№201

Басалай В.М.

педагог сацыяльны

“Хто парушае, той і адказвае” (квэст)

8-10

каб.№304

Раманенка Я.А.

педагог-арганізатар

31.10

субота

“Парад шкодных звычак” (ролевая гульня)

1-4

каб.№204

Мароз А.В.

“Мы за свет без шкодных звычак!” (семінар)

5-11

каб. №307

Макоўчык А.В.

Гульні на свежым паветры

1-10

стадыён

Кардакоў А.В.

“У гасцях - беларускія кніжкі” (агляд-віктарына)

5-9

бібліятэка

Езэпчук Т.П

Школа актывуГА «БРПА» і ГА «БРСМ»

6-10

каб.№304

Раманенка Я.А.

педагог-арганізатар

Дзень прафесійнай арыентацыі

10

СШ №3 г.Бяроза

Макоўчык А.В.

“Моладзь супраць тытуню і наркотыкаў” (размова-дыялог)

8-10

каб.№201

Басалай В.М.

педагог сацыяльны

03.11

Першынство па валейболе

5-10

Стадыён

Спартыўная зала

Кардакоў А.В.

01.11-08.11

Восеньскія канікулы (па асобным плане)

1-10

Кабінеты школы

Педагагічны калектыў

02.11-14.11

“Елка – 2020” (удзел у раённым этапе рэспубліканскага конкурсу)

1-10, дашкольнікі

Кабінеты школы

Раманенка Я.А.

Лістапад-снежань

“Пакаленне ЗЛЖ” (удзел у раённым конкурсе па ЗЛЖ

1-10

 

Шакаліда А.В.

Раманенка Я.А.

лістапад

Удзел у конкурсе дзіцячых СМ І

8-10

 

Раманенка Я.А.                               

09.11-14.11

Тыдзень энергазберажэння (па асобным плане)

1-10

дашкольнікі

Кабінеты школы, групы

Раманенка Я.А.

Кл.кір.

выхавацелі

05.11

Удзел у раённых спаборніцтвах  па настольным тэнісе

Зборная школы

г.Бяроза

Кардакоў А.В.

07.11

субота

“Мы-за энергаэфектыўнасць” (пазнавальная гульня)

1-4

каб.№205

Мізэрнік Г.І.

“Беражлівасць-галоўнае багацце” (лекторый)

5-11

каб.№201

Басалай В.М.

“У гасцях у Зберагайчыка” (гульня)

5-10

каб.№304

Раманенка Я.А.

педагог-арганізатар

09.11

“Хто прыдумаў правы чалавека” (гульня)

2-3

бібліятэка

Езэпчук Т.П.

12.11

“Беражэм электраэнергію” (гутарка)

2-4

Актавая зала

Раманенка Я.А.

14.11

“Мы-дзеці галактыкі” (удзел у раённым конкурсе юных мадэлістаў)

6-9

г.Бяроза

Машко А.С.

14.11

“Эканомія і беражлівасць” (аукцыён ведаў)

1-4

бібліятэка

Езэпчук Т.П.

14.11

субота

“Правы дзяцей ў казках” (віктарына)

1-4

каб.№206

Дышко Я.В.

" Гуляй і перамагай» (фізкультурнае свята)

1-10

спартыўная зала

Кардакоў А.В.

Пед. калектыў

“Юны дэтэктыў” (прававы конкурс)

5-10

каб.№303

Машко Ж.В.

“Хто прыдумаў правы чалавека” (гульня)

2-4

бібліятэка

Езэпчук Т.П

“Правы чалавека вачыма дзяцей” (гадзіна творчасці)

1-4

каб.№201

Басалай В.М. педагог сацыяльны

“Казачныя правапарушальнікі” (конкурс сацыяльных плакатаў)

5-10

каб.№304

Раманенка Я.А. педагог-організатар

Басалай В.М. сацыяльны педагог

15.11

Прыём акцябраты. “Восеньскі баль” (акцябрацкая дыскатэка)

2-4

Актавая зала

 

Раманенка Я.А.

Дышко Я.В.

09.11-14.11

Тыдзень прававых ведаў (па асобным плане)

1-10, дашкольнікі

Кабінеты школы, групы

Басалай В.М.

Макоўчык А.В.

Кл. кіраўнікі,

Выхавацелі

21.11

субота

“Пошук скарбаў” (забаўляльная гульня)

1-4

каб.№204

Мароз А.В.

Раённыя спаборніцтвы па баскетболе (дзяўчынкі)

8-10

г. Бяроза

Кардакоў А.В.

“Падарожжа па астраўкам здароўя і спорту”(спартыўна-аздараўленчая гульня)

5-11

каб.№302

Шакаліда А.В.

 “Абеліск” (аперацыя)

5-8

Сквер аг. Сігневічы

Раманенка Я.А.

Школа актыву ГА “БРПА” і ГА “ БРСМ”

5-10

каб.№304

Раманенка Я.А.

педагог-арганізатар

23.11

 “Успомнім юбіляраў” (кніжная выстава)

5-9

бібліятэка

Езэпчук Т.П.

23.11-28.12

Тыдзень, прысвечаны Сусветнаму дню прафілактыкі СНІД (па асобным плане)

1-10

Кабінеты школы

Басалай В.М.

Кл.кір.

выхавацелі

30.11-05.12

Тыдзень “Інклюзія для ўсіх”, прысвечаны Міжнароднаму дню інваліда

1-10 дашкольнікі

Кабінеты школы

Басалай В.М.

Кл.кір.

выхавацелі

26.11

Адзіны дзень інфармавання “ШАГ”

8-10

Кабінеты школы

Кл. кіраўнікі

26.11

Конкурс буклетаў, прысвечаны Сусветнаму дню прафілактыкі СНІД

5-8

Піянерскі пакой

Раманенка Я.А.

28.11

субота

“Каштоўнасць здароўя” (прэзентацыя)

1-4

каб.№205

Мізэрнік Г.І.

“Мае веды пра ВІЧ/СНІД” (віктарына)

5-11

каб.№306

Кухарчук В.В.

Унутрышкольныя спаборніцтвы па кулявой стральбе

5-10

Спартыўная зала

Кардакоў А.В.

“СНІД – хвароба даверлівых” (прэзентацыя)

9-10

бібліятэка

Езэпчук Т.П

“Як знайсці выхад з цяжкай сітуацыі?” (дыскусія)

8-9

каб.№201

Басалай В.М.

педагог сацыяльны

“СНІД не перадаецца праз абдымкі” (відэа)

8-10

каб.№307

Раманенка Я.А.

педагог-арганізатар

02.12

“Лясныя цуды” (выстава)

1-4

бібліятэка

Езэпчук Т.П.

03.12

Удзел у фестывалі інклюзіўнай творчасці

1-10, выхаванцы

Кабінеты школы, групы

Басалай В.М.,

 кл. кір., выхавацелі, педагогі дадатковай адукацыі

03.12

“Давайце гаварыць адзін аднаму кампліменты” (акцыя)

1-10

Кабінеты школы

Раманенка Я.А.

04.12

“Абеліск” (аперацыя)

5-8

Сквер аг.Сігневічы

Раманенка Я.А.

05.12

субота

“Дабрыня выратуе свет” (этычны занятак)

1-4

каб.№206

Дышко Я.В.

Гульні з элементамі баскетбола

5-10

Спартыўная зала

Кардакоў А.В.

“Інклюзія для ўсіх” (відэа)

5-10

каб. №304

Раманенка Я.А.

“Не будзь абыякавым” (круглы стол)

1-4

каб.№201

Басалай В.М.

педагог сацыяльны

09.12

Прыём у ГА “БРСМ”

8-9

Актавая зала

Раманенка Я.А.

Кухарчук В.В.

10.12

“Зімовая казка” (конкурс навагодніх малюнкаў і плакатаў”

1-11

Піянерскі пакой

Раманенка Я.А.

Кл. кіраўнікі

12.12

субота

“У гасцях у казкі” (казачная эстафета)

1-4

каб.№204

Мароз А.В.

“Падарожжа ў краіну здароўя” (віктарына)

5-11

каб. №307

Макоўчык А.В.

Раённыя спаборніцтвы па баскетболе (юнакі)

1-10

г. бяроза

Кардакоў А.В.

“Мае правы і абавязкі” (гадзіна прававога лікбезу)

5-9

бібліятэка

Езэпчук Т.П

Школа актыву ГА “БРПА”  і ГА “ БРСМ”

5-10

каб.№304

Раманенка Я.А.

14.12-19.12

Адзіны бацькоўскі дзень “Школа – сям’я – суб’екты прафілактыкі: партнёрства дзеля дзіцяці”

 

актавая зала, кабінеты школы

Адміністрацыя, кл. кіраўнікі, выхавацелі

снежань

“Блакітная пралеска” (удзел у раённым конкурсе юных мадэльераў )

1-10, выхаванцы

г.Бяроза

Мшар Я.А.

Мароз А.В.

выхавацелі

19.12

субота

“Новы год на парозе”(бюро добрых паслуг)

1-4

каб.№205

Мізэрнік Г.І.

Раённыя спаборніцтвы па кулявой стральбе

5-10

г. Бяроза

Кардакоў А.В.

“Навагодняя цацка сваімі рукамі” (майстар-клас)

5-10

каб.№201

Басалай В.М

“Ёлка кожнаму” (сацыяльная акцыя)

1-10

каб.№304

Раманенка Я.А.

педагог-арганізатар

23.12-24.12

Аперацыя “Святочны сюрпрыз” (віншаванне з Новым годам інвалідаў, настаўнікаў, настаўнікаў-пенсіянераў, ветэранаў)

5-10

Дамы ветэранаў, інвалідаў

Раманенка Я.А.,

кл.кіраўнікі

снежань

Аперацыя “Кармушка”

1-10

майстэрня

Машко А.С.,

Раманенка Я.А.

Кл. кіраўнікі

снежань

“Цуды на каляды” (удзел у раённай акцыі ГА “БРПА” і ГА “БРСМ”)

2-10

Кабінеты школы

Раманенка Я.А.

 кл. кіраўнікі

24.12-28.12

Навагоднія ранішнікі

1-10, дашкольнікі

Актавая зала

Кл. кіраўнікі,

Раманенка Я.А.

Юркевіч Т.К.

Карпук А.А.

Чыж С.А.

24.12

Адзіны дзень інфармавання “ШАГ”

8-10

Кабінеты школы

Кл. кіраўнікі

26.12

субота

“Снежны ком” (гульні на свежым паветры)

1-4

стадыён

Дышко Я.В.

“Снежны снайпер” (спаборніцтвы)

5-10

стадыён

Кардакоў А.В.

“Гульнёвы калейдаскоп” (конкурсная праграма)

5-10

каб.№303

Машко Ж.В.

“Мільён казак дзецям” (інтэрактыўная гульня)

1-4

бібліятэка

Езэпчук Т.П

29.12

“Вясёлыя старты”

1-10

Спартыўная зала

Кардакоў А.В.

25.12-10.01

Зімовыя канікулы (па асобным плане)

1-10

Кабінеты школы

Педагагічны калектыў

02.01

Унутрышкольныя спаборніцтвы па валейболе.

5-10

Спартыўная зала

Кардакоў А.В.

05.01

Гульні на свежым паветры

1-10

стадыён

Кардакоў А.В.

06.01

Эстафеты з элементамі спартыўных гульняў

1-10

Спартыўная зала

Кардакоў А.В.

09.01

“Жыву ў Беларусі і тым ганаруся” (краязнаўчае падарожжа)

5-7

Бібліятэка

Езэпчук Т.П.

Разделы сайта